Bioterroryzm

ProSzkliwo dla dzieci betnovate

Bardzo kontrowersyjną kwestią w dzisiejszym świecie jest kwestia bioterroryzmu, w którym jedną z broni, a w zasadzie podstawową bronią są choroby zakaźne takie, jak wąglik czy ospa. Co do ospy, to owszem wiemy, że należy ona do tej kategorii, jaką są choroby zakaźne, ale większość z nas kojarzy ją po prostu z nieprzyjemną chorobą z dzieciństwa, która nie pozwalała nam przez dwa tygodnie wyjść z domu, a nie z czymś, co wywołuje śmierć. Okazuje się jednak, że niektóre mutacje ospy, stosowane również przez terrorystów mogą mieć skutki śmiertelne.

Podobnie jest z wąglikiem, ale jego akurat boją się wszyscy. Każdy przynajmniej raz słyszał o tym wirusie i na sam dźwięk tego słowa napawa go przerażeniem.

Czy zatem wszystkie choroby zakaźne są śmiertelne? Absolutnie nie. Jest wiele takich chorób zakaźnych, które można szybko zwalczyć. Owszem chorowanie na nie, nie jest przyjemne, ale możemy mieć pewność, że są one wyleczalne. Przede wszystkim dlatego, że na bardzo wiele chorób zakaźnych wynaleziono szczepionki, a to coś, co chroni nas przed nimi.

Oczywiście często też po prostu trzeba na siebie uważać i aby nie chorować na choroby zakaźne, minimalizować przebywanie w środowisku potencjalnego zakażenia. To może być, albo jakaś druga osoba, która jest chora, albo jakiś czynnik zewnętrzny, jak brudny, zakażony pręt w przypadku tężca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *