Choroby zakaźne

sprawdź jak się można zarazić żółtaczką groźna żółtaczka immunologiczna atakuje równiez układ odpornościowy

Niektóre z nich mają to do siebie, ze są naprawdę bardzo nieprzyjemne, uciążliwe i trudno się ich pozbyć. O czym mowa? Chodzi oczywiście o choroby zakaźne.

Jak nazwa wskazuje, chodzi o takie choroby, w których następuje zakażenie organizmu. Jest ich bardzo wiele, niektóre bardzo niebezpieczne, a inne po prostu takie, na które możemy się zaszczepić i ominą nas ich skutki. Przykładem tej ostatniej jest tężec. Kiedy weźmiemy serię odpowiednich szczepień, nie musimy bać się, że w zetknięciu z zakażonymi przedmiotami objawi się u nas tężec.

Jest także wiele innych chorób, które można w ten sposób zablokować. Szczególnie niebezpieczne są te choroby zakaźne, które występują nie w naszej strefie klimatycznej, bowiem w żaden sposób nie jesteśmy na nie uodpornieni. Dlatego też kiedy wybieramy się w jakaś egzotyczną podróż musimy zaszczepić się, aby żadne choroby zakaźne nam nie groziły. To bardzo istotny element przygotowań do wyprawy.

Ale są takie choroby zakaźne, na które po prostu trzeba zachorować, przejść je, aby później mieć je z głowy. Przykładem może być ospa wietrzna, na którą niejeden z nas zachorował, jako dziecko. Niektórzy nawet do dziś mają blizny po tej chorobie. Ale nie musimy się martwić, gdy nasze dziecko ją złapie, chorobę tę bez problemu da się wyleczyć. Tylko trochę to jednak może potrwać.

duac informacja dla pacjentów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *