Już dawno wymyślono leki i szczepionki

Groźna żółtaczka gilberta powoduje zabarwienie białkówek oczu na żółto

Kiedy tak prześledzić losy ludzkości i zastanowić się nad tym, jakie choroby toczyły ją przede wszytkim, to okaże się, że bardzo często były to choroby zakaźne.

Kiedyś były one naprawdę bardzo niebezpieczne. Dziś niektóre choroby zakaźne są owszem niebezpieczne, ale często bardziej w sumie nieprzyjemne niż śmiertelne. Przykładem takiej choroby może być np. tężec. Jak można się taką chorobą zakazić? Otóż nie jest to takie trudne, gdy przebywamy na dworze, jeździmy na rowerze, czy też znajdujemy się blisko metalowych przedmiotów, które mogą być zainfekowane bakteriami tej właśnie choroby. Kiedy nasza skóra zostanie przez taki przedmiot przecięta, wejdzie z nim w kontakt i poleje się krew, wówczas najszybciej, jak to możliwe powinniśmy udać się do lekarza, bowiem może to być tężec.

Na szczęście zarówno na tę, jak i na inne choroby zakaźne, już dawno wymyślono leki i szczepionki, a więc nie jest on obecnie aż tak niebezpieczny, jak za dawnych lat, kiedy od tego ludzie umierali.

Oczywiście jednak są takie choroby zakaźne, na które nie ma ani leków, ani szczepionek i one niestety nadal są dla ludzkiego organizmu bardzo niebezpieczne. Są także oczywiście choroby zakaźne zwierząt i roślin. Także uciążliwe, niebezpieczne i różnorodne. Na jedne są szczepionki, na inne nie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *